Nyhet! Integration med Fortnox Order

Vi introducerar nu en integration med Fortnox Order som förenklar och effektiviserar er orderhantering. 

Integrationen innebär att kund- och artikeldata hämtas direkt från Fortnox till Colix-appen. Vid skapande av en order i Colix-appen fylls relevanta uppgifter i automatiskt baserat på den information som är ifylld i Fortnox, samtidigt som ni alltid har möjlighet att justera informationen för respektive order direkt i appen. 

När ordern är färdig markeras den som klar och synkroniseras automatiskt över till Fortnox som en komplett order, inklusive samtliga orderrader och tillhörande uppgifter. 

Integrationen fungerar som en direkt koppling mellan systemen där all data baseras på strukturen i Fortnox.  

Integrationen är utvecklad för att minska manuellt arbete, säkerställa korrekt dataflöde och skapa en mer effektiv orderprocess. 

Vill du se en demo?

Tekniska lösningar kan vara svåra att förstå, därför visar vi dig gärna via en digital och kostnadsfri demo. Fyll i dina uppgifter nedan, så återkommer vi så snart vi kan!